plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
Wraz z wiekiem pogarsza się siła mięśni, zdolność utrzymywania równowagi. Dla osób starszych wyzwaniem jest wstawanie oraz samodzielne chodzenie. Nie zawsze w pobliżu znajduje się ktoś, kto może pomóc seniorowi. Dla osoby starszej krępujące może być proszenie o pomoc.
Niezależnie od wieku problem z powtórną nauką chodzenia mają osoby, które przez dłuższy czas były w pozycji leżącej. Istotne jest stworzenie im otoczenia, w którym będą miały możliwość samodzielnego i bezpiecznego ćwiczenia, odzyskiwania wiary we własne siły.
Sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem są podpórki stałe (tzw. balkoniki) o stabilnej, lekkiej konstrukcji z rurek metalowych. Pacjent może samodzielnie przyciągnąć je do miejsca, na którym siedzi a następnie oprzeć się i wstać. Jest to możliwe ponieważ na końcach nóżek znajdują się nakładki zapobiegające poślizgowi.
Podpórki stałe (balkoniki) zapewniają pacjentowi stabilność i zabezpieczają go z trzech stron. Utrata równowagi nie kończy się upadkiem, a wsparciem na podpórce.
Balkoniki nie mają kółek, lecz nie oznacza to, że służą tylko do stania. Są to jak najbardziej podpórki przestawne. Pacjent może je unosić i przesuwać w kierunku, w którym chce przejść. Jest to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny ułatwiający nie tylko wstawanie ale i bezpieczne przemieszczanie się.
Balkoniki są również pomocne, gdy pacjent chce usiąść. Może się ich cały czas trzymać, aż pewnie spocznie.
Sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny na duże znaczenie dla utrzymania w sprawności pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu oraz pionizacji pacjentów. Rekonwalescenci mają opory natury psychicznej. Obawiają się upadku, urazu. To powstrzymuje ich od ćwiczeń, spowalnia powrót do sprawności. Podpórki pomagają przełamać ten lęk. Mają bardzo wygodne uchwyty. Można regulować ich wysokość. Są stabilne a jednocześnie lekkie. Różnią się one konstrukcją. Niektóre balkoniki mają budowę prostą i służą głównie do chodzenia lub stania. Inne mają rączki na dwóch wysokościach. Pierwszy poziom stanowi oparcie podczas wstawania, zaś drugi służy do trzymania balkonika w pozycji stojącej.