Wyświetlanie 1–12 z 20
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
plus 8 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
Komfortka to wygodne miejsce, z angielskiego changing places, dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, gdzie w komfortowych i godnych warunkach mogą zadbać o higienę osoby niepełnosprawnej, przebrać ją, zmienić pieluchomajtki czy nawet wymienić cewnik. Warto zaznaczyć, że tego typu pomieszczenia pielęgnacyjne coraz częściej pojawiają się w Polsce, zdecydowanie ułatwiając przeprowadzanie czynności pielęgnacyjnych.
W komfortkach nie może zabraknąć odpowiedniego wyposażenia. Musi być ono pomocne np. dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, której w pozycji leżącej musi zostać wymieniony cewnik, a wykonanie tej czynności w standardowej toalecie nie jest możliwe.
Absolutną podstawą wyposażenia komfortki są stoły rehabilitacyjne czy kozetki, dzięki którym można wygodnie wykonywać wszelkie niezbędne czynności czy zabiegi pielęgnacyjne. Wybrać można kozetki montowane i składane do ściany z regulacją podgłówka bądź też bez niego. Dodatkowym akcesorium, które można dokupić, jest boczna barierka.
W komfortkach spotkać można również stoły rehabilitacyjne z hydrauliczną regulacją wysokości, które znacznie ułatwiają pielęgnację osób z niepełnosprawnościami. Warto zaznaczyć, że do tego typu mebla medycznego można dokupić również boczne barierki czy regulowany podgłówek.
Kolejnym elementem wyposażenia komfortki jest parawan zapewniający prywatność osobie korzystającej z tego typu pomieszczenia pielęgnacyjnego. Polecane są szczególnie te na kółkach, które z łatwością można przemieszczać, w zależności od potrzeb. Warto zaznaczyć, że parawany medyczne mogą być wykonane np. ze skóropodobnego materiału przeznaczonego dla medycyny, którego dzięki wysokiemu poziomowi zmywalności nie trzeba prać. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie parawanu pasującego do wyglądu oraz wyposażenia komfortki i stworzenie spójnej aranżacji wnętrza.
Krzesło sedesowe jest kolejnym niezbędnym akcesorium, które powinno znaleźć się w komfortce. Przeznaczone ono jest dla osób, które mają trudności z przemieszczaniem się. Zastosowanie specjalnego wycięcia z przodu pozwala na komfortową toaletę miejsc intymnych, natomiast otwór w siedzisku, po umieszczeniu pod spodem pojemnika, pozwala korzystać z krzesła jak z toalety. Warto również zaznaczyć, że po bokach krzesła sedesowego znajdują się odchylane podłokietniki.
Pokój pielęgnacyjny dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko miejsce na skorzystanie z toalety, czy przeprowadzenie niezbędnych zabiegów. W komfortce można również wziąć prysznic, dlatego na jej wyposażeniu powinno być wygodne siodełko, które nie tylko daje podparcie w chwili spoczynku, ale również umożliwia łatwiejszą higienę miejsc intymnych. Możliwość złożenia siedziska do ściany pozwala na jego zastosowanie nawet w mniejszych przestrzeniach komfortki.
Innymi akcesoriami, które ułatwią przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych w komfortce są podpory, takie jak: umywalkowo-sedesowa, prysznicowa lub ta montowana do podłogi. Są one pomocne podczas podnoszenia się oraz przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych. Omawiając wyposażenie komfortki, warto także wspomnieć o uchylnym lustrze rehabilitacyjnym, z którego, dzięki regulacji, osoba niepełnosprawna może korzystać siedząc na wózku inwalidzkim.
Oprócz opisanego wyżej wyposażenia komfortka powinna mieć określone minimalne wymiary. Powierzchnia tego pokoju pielęgnacyjnego nie może być mniejsza niż 12 m2, a jego szerokość musi mieć co najmniej 3 m. Dodatkowo musi być on wyposażony w węzeł sanitarny, umywalkę oraz kosz na odpady. Zalecane jest natomiast, by komfortka zlokalizowana była jak najbliżej wejścia do budynku oraz była odpowiednio oznakowana, zarówno na samych drzwiach do niej prowadzących, jak i tych wejściowych.